خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

زارعی مچکریم

  این روزها یا بهتر بگم این ماهها و یا اصلا" بذار رک و رو راست بگم بعد از انتخاب بجا و شایسته جناب زارعی که خیلیها (از جمله خود من ) رو ذوق زده کرد(البته علت ذوق زده شدن من بیشتر برای این بود که یکی از بزرگان و سردمداران مدیریت رنگ و لعاب تو این انتخابات پیروز نشد) آره می گفتم بعد از انتخاب آقای زارعی بعنوان ریاست فدراسیون, حسابی بازار آموزش و دوره های آموزشی (البته با مدرک رسمی فدراسیون) داغ شده و برو بچ فدراسیونی هرچی بلد هستند و نیستند رو تبدیل به جزوات کارآموزی  کردن و خط تولید دوره های کارآموزی و مربیگری راه افتاده و فعال شده. به نظر من در این دوره رکود و بیکاری بسیار رویه هوشمندانه ای اتخاذ شده است و خدمتی به اقتصاد کوهنوردی شده. در دوره رضا زارعی مربیها حسابی فعال شدند و کار و کاسبیشون سکه شده و جویندگان علم و دانش ( که برخی بدخواهان بهشون می گن کلکسیونرهای مدارک کوهنوردی )هم حسابی دارند مدرک درو می کنند. راستشو بخواید تو این گرونی ارز و رکود و بی پولی که دیگه نمیشه برنامه های برون مرزی رفت و سری تو سرا درآورد و ضمنا" دنبال برنامه های داخلی رفتن هم که نه برد تبلیغاتی داره و تازه اجرای برنامه ای هم که بخواد سروصدایی راه بندازه جلب توجه کنه کلی وقت و تمرین میخاد که ماها هم حال این کارا رو نداریم بهترین راه اینه که مدارکمون رو از لحاظ کمی و کیفی ارتقا بدیم و بعدشم باهاش پول هم دربیاریم.

  الان هم که دارن دوره مربیگری درجه یک هم برگزار می کنند و یکی از خلاء های بزرگ کوهنوردی مارو پر می کنند و به لطف الهی ما دیگه از این لحاظ هم خود کفا شدیم و مربیهای ما دیگه بجای اینکه کلی خرج کنند و سفرهای طاقت فرسای دیار فرنگ رو به جون بخرند تو همین ایران خودمون درجه یک می شن.

  همینجا هم پذیرفته شدن مسئول محترم آموزش فدراسیون رو در تست ورودی مربیگری درجه یک سنگ و همچنینی برف و یخ تبریک می گم و به ایشان بعنوان تنها کسی که دو تا مربیگری درجه یک خواهند داشت پیشاپیش تبریک می گم و معتقدم ایشان کاملا" بر اساس شایستگی خود به چنین موفقیتی دست یافته اند و افرادی که حرف از رانتخواری و اینجور مسائل می زنند می گویم که از این حرفا نزنید. 

  مدیریت جدید فدراسیون مدیریت منطق و حسابگریه و آدمایی که اهل حساب کتاب و دو دو تا چارتا هستند می فهمند که الان فدراسیون چقدر داره هوشمندانه اداره میشه.

  اگه یه نگاهی هم به مسئولین و دست اندرکاران فدراسیون بندازید می بینید که ماشالا همه بیزینس من های موفق و لایقی هستند و البته بعضیهاشون هم شومن های خوبی هستند و بلدند که چطوری خودشون رو پرزنت(present)  کنند . لازم به توضیح نیست که خوب پرزنت کردن و اقتصاد چه ارتباط نزدیکی با هم دارند.

  راستی فعالیتهای مدیریت جدید تنها به آموزش خلاصه نشده و جشنواره کلنگ نمادین هم از ابتکارات این فدراسیونه که به میمنت سیاست کیفی سازی صعودها و مبارزه با کمی گرایی تعداد نامزدهای جایزه از ده دوازده تا در سال اول به چهار پنج تا در سال دوم کاهش یافت و فکر کنم امسال هرکی اعتماد به نفس کافی برای گرفتن این جایزه داشته باشه و شرکت کنه دیگه حد اقل روی سکوی اول تا سومی بره.

  البته از حق نگذریم این جشنواره یه دور همی باحال هم هست و مدیرای عزیز فدراسیون از کلی از رفیقای قدیم و جدیدشون و بچه هایی که براشون تو فدراسیون کار می کنند هم تقدیری می کنند و البته لابلای این کارا یه نامی از صعودهای برتر هم می برند.

  یکی دیگه از کارای فدراسیون تشکیل تیمهای ملی و تربیت ملی پوشه فدراسیون با راه انداختن اردوهای هیمالیانوردی نقش بسیار پر رنگی در کنترل جوونای پر شر و شور و ممانعت از افتادن آنها در دام مهلک اجرای برنامه های خطرناک(که بعضی آدمای مغرض بهش می گن کوهنوردی جدی و خلاقانه) داشته و حسابی ترمز این جوونارو کشیده و با این کار آمار مرگ و میر در کوه رو داره پایین میاره. تازه این جوونا میتونن با اجرای برنامه های ایمن و کم خطر و راحت تر هم بیشتر معروف بشن و هم اعتماد به نفسی در حد یولی اشتک و سیمون مورو پیدا کنند. ضمنا" تو این اردوها کلی هم از اون مدرکهای نون و آبدار بهشون میدن و کسری مدارکشون رو جبران می کنند.

  واقعا" حضور آقای زارعی در فدراسیون برای جوونای ما یه نعمته و چند سال دیگه ما می فهمیم که ایشون چه خدمتی به کوهنوردی ما کردن.

  و من همینجا از ایشون تشکر می کنم و درخواست می کنم که اگه مارو هم لایق دونستند یکی از اون مدارک خوبشون, درجه دو سنگی کوهی دیواره نوردی چیزی به ما بدن اصلا" اگه نشد یه مربیگری بهمن شناسی هم فعلا" کار مارو راه میندازه البته مربیگری محیط زیست هم خوبه چون هنوز دست توش زیاد نشده.

   از دیگر خدمات شایان توجه فدراسیون حفاظت از محیط زیسته, سیاستهای هوشمندانه فدراسیون کوهنوردی داره بسیاری از کوهستانهای حساس و شکننده مارو خلوت کرده و از آسیب و تخریب مصون می کنه. با دوره ها و کلاسها و همچنین اردوها کوهنوردا رو جمع می کنه و تحت کنترل و نظارت خودش و مربیهای توانمندش در میاره و نمیذاره که اونا راه بیفتند توی کوهها و اونا رو تخریب کنند. کوهنوردا همون مسیرایی رو میرن که دیگه تخریب شدن و جایی برای تخریب بیشتر ندارن(بند یخچال,حسن در,جنوبی دماوند,پل خواب و امثالهم) و جاهای جدید و بکر  دیگه نمیرن.

  یکی دیگه از بخشهای فعال و بسیار درخشان فدراسیون بخش روابط عمومیه, اصولا" رییس محترم فدراسیون خودشون الگوی شایسته ای در امر روابط عمومی است ایشان قدرت بالایی در جذب حداکثری دارند و هیچگاه لبخند از لبانشون نمیفته و هروقت خدمتشون بری با روی باز و گشاده رویانه با شما برخورد می کنند. مدیریت روابط عمومی فدراسیون هم که یکی از پاسخگوترین و باز هم پاسخگو ترین مدیریتهاس و هر ساله هم بعنوان روابط عمومی برتر انتخاب میشه(روابط عمومی برتره دیگه چرا بعضیهاتون پوزخند می زنید آهان از حسودیتونه)

  در انتها باید یگم که فدراسیون کوهنوردی ما شاید تنها فدراسیونی در جهان باشه که میتونه شعار هر کوهنورد (حد اقل)  یک مدرک رو محقق کنه چرا که اخیرا" در وب سایت فدراسیون مشاهده کردم که افراد با ارسال یک عکس از روی قله و پرداخت مبلغ ناچیزی میتونن گواهی و صعود هر قله ای رو که صعود کردن دریافت کنند , دقت کنید هر قله ای و این یعنی اینکه فدراسیون قصد این رو نداره که تنها به طیف خاصی مدرک بده و قصد داره بطور عادلانه مدارکش رو نصیب همه کنه.

  من مطمئنم که مدیریت درخشان آقای زارعی در بخشهای دیگه مثل صعودهای ورزشی , امور استانها  و... هم عالیه و همینطور درخشانه اما چون بنده اطلاع زیادی ندارم سعی می کنم همینجا بیاناتم رو خاتمه بدم.

  والسلام و علیکم و رحمت الله


  این مطلب تا کنون 8 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : فدراسیون ,کوهنوردی ,مربیگری ,دوره ,البته ,مدیریت ,روابط عمومی ,آقای زارعی ,مربیگری درجه ,اجرای برنامه ,فدراسیون کوهنوردی ,
  زارعی مچکریم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر